Genital Kanserler - Mersin

Rahim Kanseri

Rahim (Endometrium) kanserleri rahimin içini döşeyen tabakanın hücrelerinden kaynaklanan bir kanser türüdür. Kadın kanserleri arasında görülme sıklığı yüksektir. Genellikle erken evrede tespit edilirler, çünkü çoğu kez adet kanamasının yoğunlaşması (hipermenore), adetler arası ara kanama veya menopoz sonrası kanama şeklinde semptom verirler.

Rahim Ağzı Kanseri

Rahim ağzı (Servix) kanseri genelde yavaş gelişen bir kanser tipidir. Kanser gelişimi gerçekleşmeden önce rahim ağzındaki hücrelerde displazi veya prekanseröz adı verilen bir takım değişiklikler meydana gelir. Rahim ağzı kanseri özellikle erken evrelerde çoğu kez belirti vermez. Bu nedenle düzenli tarama için doktora başvurmanız çok önemlidir.

Yumurtalık Kanseri

Yumurtalık (Over) kanserleri ülkemizde rahim içi (Endometrium) kanserleri ile birlikte en sık görülen jinekolojik kanserlerdir. Herhangi bir şikayeti olmasa dahi kadınların senede bir kez rutin jinekolojik muayene ve pelvik ultrasonografi yaptırması erken tanı için önemlidir.

Vulva Kanseri

Vulva kadın cinsel organının dış kısmındaki üretra, vagina girişi, klitoris, labium minus (küçük dudaklar), labium majusu (büyük dudaklar) saran cilt alanıdır. Vulva kanseri kadın cinsel organının dış kısmındaki bu bölgeden köken alan kanserlerdir. Her yaşta görülmesine karşın en sık menopoz sonrası yaşlarda tanı konulur.

Kanserde erken tanı çok önemlidir. Muayene ve düzenli tarama için Mersin merkezde bulunan muayenehaneme uğrayabilirsiniz…

Telefon

(0324) 237 30 39
(0324) 237 29 86

Adres

İstiklal Cad. Ömer Hayta İşhanı 2/15 Akdeniz – Mersin

Acil Durum

(0532) 646 01 00

E-posta

info@aysunkale.com

Op. Dr. Aysun Kale - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Adres: İstiklal Cad. Ömer Hayta İşhanı 2/15 Akdeniz – Mersin
Telefon: (0324) 237 30 39 – (0324) 237 29 86
Mobil: (0532) 646 01 00
E-posta: info@aysunkale.com

Call Now Button