Genital Estetik Operasyonlar - Mersin

Mersin Vajina Estetiği – Kadın dış genital organlarında doğuştan veya sonradan gelişen anatomik sorunlar mevcut olabilir.

Yaşa bağlı, özellikle de doğum sonrasında vaginal dokuda oluşan epizyotomi kesisine veya kontrolsüz doku yırtıklarına bağlı olarak gelişen genişlemeler ve sarkmalar gevşeklik hissi ve hassasiyet azalmasına neden olabilirler. Genital bölgede oluşan bu değişiklikler bir yandan cinsel ilişki sırasında sorun yaratabilirken, diğer taraftan idrar kaçırma, sık tekrarlayan enfeksiyonlar ve benzeri klinik tablolara eşlik edebilirler.

Bazı durumlarda da doğuştan genital organların dış kısmında asimetri, sarkma veya şekil bozukluğu olabilmektedir. Genital bölgenin dış kısında bulunan labium minus adı verilen iç dudaklar salgı ve yağ bezleri içeren deri kıvrımları olup, vaginayı yabancı cisimlere ve mikroorganizmalara karşı koruma işlevi vardır. Aynı zamanda salgıladığı sıvılar da ortamı nemlendirmektedir.

Özellikle labium minus adı verilen iç dudakların normalden büyük ve sarkmış olması hem günlük hayatta fiziksel sıkıntıya neden olmakta, hem genital hijyeni güçleştirmekte, hem de cinsel ilişki sırasında sorunlara neden olabilmektedirler.

Kadınlar dış genital organlarının şeklini, boyutlarını veya oranlarını değiştirmek isteyebilirler, bunun için bir takım kozmetik cerrahi operasyonlar uygulamak mümkündür. Kişiler öncesinde  kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından dış genital organların normal şekli ve fonksiyonu hakkında bilgilendirilir, takiben kişinin ihtiyacı olan genital estetik düzeltme gerçekleştirilir. 

Bu operasyonlar:

  • Labium minus/küçük dudaklara yapılan estetik operasyonlar (labioplasti)
  • Labium majus/büyük dudaklara yapılan estetik operasyonlar (labioplasti)
  • Mons pubise yapılan operasyonlar
  • Kızlık  zarı / hymenoplasti
  • Klitorise uygulanan operasyonlar
  • Vaginada daraltma operasyonu (vaginoplasti)
  • Doğum sonrası yırtıkların (perine laserasyonu) onarılması
  • Sexuel disfonksiyonu düzeltme operasyonları şeklinde olabilir.

Kadın dış genital organlarında doğuştan veya sonradan gelişen anatomik sorunlar mevcut olabilir ve kadınlar dış genital organlarının şeklini, boyutlarını veya oranlarını değiştirmek isteyebilirler.

Bunun için bir takım kozmetik cerrahi operasyonlar uygulamak mümkündür.

Telefon

(0324) 237 30 39
(0324) 237 29 86

Adres

İstiklal Cad. Ömer Hayta İşhanı 2/15 Akdeniz – Mersin

Acil Durum

(0532) 646 01 00

E-posta

info@aysunkale.com

Op. Dr. Aysun Kale - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Adres: İstiklal Cad. Ömer Hayta İşhanı 2/15 Akdeniz – Mersin
Telefon: (0324) 237 30 39 – (0324) 237 29 86
Mobil: (0532) 646 01 00
E-posta: info@aysunkale.com

Call Now Button